Únor 2009

European Youth Parliament

10. února 2009 v 11:44 | Licee |  O nás
Ohayo minna-saan!
Tak, a vypínám zásoby japonštiny. Dočasně. Píšu vám, abych vás seznámila s jistou maličkostí, do které jsem se díky prvnímu místu v konverzační soutěži v angličtině dostala.


"Národní výběrová konference EPM v ČR je čtyřdenní konference pro středoškolské studenty, jejímž pracovním jazykem je angličtina. Témata se budou, jak je tomu v EPM zvykem, točit kolem aktuálních problémů Evropské unie, ale chybět nebudou ani česká či globální témata.

Dvě nejúspěšnější školní delegace (plus vybraní jednotlivci) pak dostanou možnost reprezentovat ČR na mezinárodních zasedáních European Youth Parliament (EYP) na podzim 2009 v Helsinkách a na jaře 2010 v Tromsø.

Kromě nich budou vybrány delegace na další vybraná fóra EYP po celé Evropě, která pořádají jednotlivé národní organizace EYP.

Systém komisí EPM do jisté míry napodobuje práci skutečného Evropského parlamentu a NVK ve zkrácené podobě kopíruje průběh velkých mezinárodních zasedání EYP."

Jinými slovy, jde o konferenci, na které se projednávají současné mezinárodní problémy a to vše v angličtině. Náš pětičlenný tým Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické Vimperk pod vedením Ing. Evy Duspivové bude mít za úkol obhajovat rezoluci z oblasti zemedělství a rozvoje venkova a napadat řeč o lidských svobodách, spravedlnosti a vnitřních věcích. Myslím, že obě témata, která jsou souzená naší škole jsou nanejvýš zajímavá.


Zaujal vás tenhle projekt? Nebo jste snad někdo členem jednoho z týmů, které se NVK účastní? Neváhejte a určitě se ozvěte alespoň do komentářů. :) Jsem zvědavá na vaše názory.