Od počátku do konce

4. ledna 2009 v 4:03 | Licee |  Nezařaditelné

Kdosi po mě chtěl, abych něco podobného udělala. Takže, here you go! Jak tvoří Licee, od počátku do konce.
Obsahuje velké obrázky, proto zbytek pod perexem :)Krok první, SKICA.
Jelikož jsem líná skenovat, naučila jsem se už skicovat tabletem :D Dole máte už začištěnou skicu, zbavenou všech zbytečnejch tahů... Teda, většiny z nich. XD


Krok druhý: LINEART.
Fajn, tady pokulhávám... Většina lidí má čisté lineartíky, ale já mám ráda ty svoje kostrbatý čáry. Prostě se mi to tak líbí... Takže prostě obtáhnu skicu.

Krok třetí: ZÁKLADNÍ BARVIČKY.
Moje oblíbená část :D Udělejme si pozadí, tak 50% šedá. Je dobrá v tom, že je na ní většina barev vidět tak dobře, aby jste viděli každej špatně vybarvenej pixel ;D Všimněte si, že mám obrázek rozdělený do vrstev (vpravo dole).
1. Lineart. (vrstva 2)
2. Vlasy, oči a zanpakutou, nebo jiné detaily, které s vlasy nesousedí. (vrstva 3)
3. Pleť (vrstva 4)
4. První vrstva oblečení, tentokrát tam připadla černá :) (vrstva 5)
5. Druhá vrstva oblečení, tentokrát bílá. (vrstva 6)
6. Pracovní pozadí, šedá a barvy, které používám. (vrstva 0) -tady máte Liciinu základní paletu :) Zanpakutou úplně nahoře, pak vlasy + oči a pleť, a oblečení.

Pod nimi mám ještě vrstvu se skicou, kterou později využiju pro pozadí - barevný přechod, fotku, to už je na vás.
Určitě jste se lekli, kde všude ty barvy jsou :D Zatím to nevadí... Toho se zbavíme.

Krok čtvrtý, VLASY.
Tohle je část, ve které si vyhraju opravdu nejvíc. Základní barvu už mám nanesenou, můžu se tedy vrhnout na "proužky".
Začínám tmavou barvou - ano, to je ta fialová v mojí paletě. Vezmu si štětec s tvrdostí 100% o šířce stopy maximálně 3ob a ve směru růstu vlasů kreslím proužky. Snažím se, aby byly co nejdelší, protože napojování někdy dělá bubáky ;( Klidně přetahujte, všeho se zbavíme.
Takhle vypadá obrázek po prvním podkroku :) Další přijdou na řadu světlé proužky, stejně jako předtím.
A teď stíny a světla. Používám nástroj zesvětlit/ztmavit. Štětec mám nastavený tak, že si vyberu hlavu štětce s tvrdostí 0, takové to ztrácející se kolečko, hned druhá řádka ve štětcích. Vypnu dynamiku tvaru, zapnu další dynamiku.Takhle. Začínám zesvětlením, nejen oním hodně světlým pruhem, ale sem-tam hmátnu i jinam, oživí to barvy. Pak si vezmu ztmavení a použiju ho tam, kde jsou vlasy vzadu, a všude jinde, kde mi to přijde vhodné. Hrajte si, můžete ztmavit u části, které jste předtím zesvětlili, nebo naopak :)A teď je čas zbavit se u vlasů barvy tam, kam nepatří. Zneviditelním si vrstvy pod nimi a nastavím si výplň kolem 70%, čímž se mi zviditelní linky. Vezmu si gumu a všechno, co je mimo ně vymažu :) Pak nastavím výplň zpět na 100%, zviditelním vrstvy, kam by mohly zasahovat zaběhlé proužky a znovu vygumuju to, co tam nepatří.

A takhle vypadají začištěné vlasy. Zároveň jsem dokončila oči - u okraje duhovky jsem je hodně ztmavila a směrem k zorničce se zesvětlují. Nemusíte to dělat tak výrazně, jako já, ale Licee takhle ty očka prostě má. ;)

Krok pátý, PLEŤ.
Na téhle části to nejčastěji kazím :D Ale oproti vlasům je celkem jednoduchá. První si vezmu ztmavení s malou expozicí a velkým štětcem a přejedu místa, kde by měly stíny být. Nebudou moc výrazné, ale o to mi jde. Když jsem s tím hotová, vezmu si větší expozici a menší štětec, a zvýrazním stíny tam, kde chci. Když jsem s tím spokojená, vezmu si zesvětlení - štětec může být větší, ale ne moc, přizpůsobujte ho velikosti plochy, kterou chcete zesvětlit - s menší expozicí, a projedu jím místa, kde chci, aby byla pleť světlejší. Tváře, hřbet ruky, popřípadě vysoké čelo či bříško :D

Pokud se vám zdají přechody mezi stíny moc násilné, použijte nástroj rozostření, ale pozor, pokud jste kreslili hodně přesně co se barvení týče, může se vám ztrácet barva z některých míst, kde má být :x Když jsem se stínováním spokojená, opět začistím. Je dobré si zviditelnit vrstvy pod pletí, mnohdy jsou na nich chybičky vidět líp než na šedé.

Krok šestý, PRVNÍ VRSTVA OBLEČENÍ
Čas na mojí oblíbenou 95% šedou! ;D To je odstín, který používám na shinigamské róby i černou u Espady. Pokud stínujete dívku, začínejte vždycky u prsou. Přidám stín, abych trochu zvýraznila objem hrudníku. A pak ostatní místa, kde má stín být :) Když jsem spokojená, použiju rozostření, protože na černé mi ztmavení dělá bubáky, a pak se vrhnu na zesvětlení - doporučuju menší expozici, bývá hodně vidět. Používám ho tam, kde není ztmavení, líbí se mi ten efekt, který to vytvoří. :)
A znovu začistím a zbavím se barvy tam, kde nemá být.

Krok sedmý, DRUHÝ VRSTVA OBLEČENÍ.
Bílá... Její stínování mě pořád nebaví a nejde mi, alespoň podle mýho. Protože používám úplnou bílou, musím si v téhle fázi ve ztmavení i zesvětlení nastavit Rozsah: Světla a malou expozici, protože na bílé je to obzvlášť výrazné. Používám velké štětce a stejně jako předtím nejprve tmavé, pak světlé. Popřípadě rozostření :) A poté začistím, u bílé zvlášť pozor, pixel vedle je vždycky vidět :D

Poslední, co dělám, je většinou zanpakutou, pokud na obrázku je. U Liciiné stuhy používám funkci rozmazat, kdy tmavší barvu máznu do světlejší a naopak, dokud se mi přechod mezi nimi nelíbí. Pak jej zesvětlím. Samotnou rukojeť zanpakutou pak zesvětlím ve středu a u okrajů ztmavím, rozostřím. Na tsubě (záštitě) podle toho, jak detailně se na ní dá pracovat, pak obohatím o detailíky, pokud si to já, nebo člověk pro kterého obrázek je, přeje. Vystínuji a začistím.

Teď si celý obrázek znovu ve zvětšení projedu, přičemž si dávám zvlášť pozor na zaběhlé barevné bodíky a podobně :)

Ve finále to vypadá takto:
A pak pozadí - jelikož jsem absolutně líná, používám obyčejný barevný přechod. Vyberu dvě barvy, které se mi líbí, hodí se k postavě, nebo Hueco Mundo kombinaci :D a nástojem přechod do vrstvy, kde jsem měla skicu, vnesu barvy. Pak si vezmu ztmavení, veeeeeeelký štětec a přidám postavě stín :) Tímhle krokem se mi zároveň zvýrazní některé chybky, které ještě doladím.

Výsledkem je toto :)

Doufám, že někomu tohle pomůže :)

Poznámky: Nevšímejte si času, kdy jsem to dělala... To je u mě o prázdninách běžný :D
Ignorujte hudbu, co jsem měla puštěnou... Všude, kde je Rock Musical Bleach, Burimyu cast, jsem si zpívala :D Kreslí se mi pak líp. Rodiče už tak nadšený asi nebejvaj :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aeon-san Aeon-san | 5. ledna 2009 v 2:52 | Reagovat

Tyyjo... ve 4 ráno jseš docela produktivní xD

2 Licee-chan Licee-chan | 5. ledna 2009 v 18:00 | Reagovat

Snadno, když jde o něco co mě baví... Jinak zas tak produktivní člověk nejsem. xD

3 SandyFitzgerald28 SandyFitzgerald28 | E-mail | Web | 3. února 2012 v 1:35 | Reagovat

Do not enough cash to buy some real estate? Worry no more, just because that's possible to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> to work out all the problems. Thence get a consolidation loan to buy everything you require.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama